Francúzsky inštitút na Slovensku

nerobí rozdiely.

Kultúrne centrum

Francúzsky inštitút na Slovensku
Francúzsky inštitút na Slovensku vznikol v roku 1990 a je členom celosvetovej siete 98 Francúzskych inštitútov, 850 Francúzskych aliancií a 131 oddelení pre spoluprácu a kultúrnu činnosť pod vedením francúzskeho Ministerstva zahraničných vecí. Od roku 1991, sídli v priestoroch Kutscherfeldovho paláca, hneď na krok od Hlavného námestia v Bratislave.

Ako multidisciplinárne kultúrne centrum sa zasadzujeme o podporu a rozvoj francúzskeho jazyka, kultúry, hodnôt a poznatkov na celom území Slovenska. Našim cieľom je povzbudiť stretnutia prostredníctvom rôznorodých kultúrnych podujatí, vzdelávacích a študijných projektov v oblasti vedy a výskumu, verejných diskusií, a vytvoriť tak silné a dlhodobé puto medzi oboma našimi krajinami.

Či už ste študent, pedagóg, manažér podniku, člen združenia, umelec, či turista, naše dvere sú otvorené všetkým tým, ktorí majú radi Francúzsko, chcú sa o ňom dozvedieť niečo viac, alebo majú záujem o spoluprácu.Aj toto miesto sa pridalo do výzvy Nerobíme rozdiely. Ďakujeme!Vytvárajme bezpečné priestory

Chceme Slovensko, v ktorom sa nemusíme obávať byť sami sebou. Kde sú si všetci rovní, kde máme rovnaké príležitosti. Kde orientácia, rodová identita či farba pleti nie je dôvodom k nenávisti. Chceme, aby sa nerobili rozdiely.

Nerobíme rozdiely vyjadruje akceptáciu, prijatie, rovnosť a spravodlivosť.

Zapojiť sa

Kontakt

info@duhovainiciativa.sk

034/321 13 55

O nás

Prevádzkujeme najväčšiu LGBT+ komunitnú aplikáciu, magazín a sociálne profily na Slovensku. Naša dlhodobé aktivity sú zamerané na zrovnoprávnenie LGBT+ ľudí. Naše aktivity majú mesačný dosah 500 000+ ľudí. Appka Dúhy vytvára bezpečné prostredie pre viac než 19 000 ľudí.